Zjednoczeni w modlitwie

Zjednoczeni w modlitwie

Patrząc na świat przez pryzmat tego, co się dzieje w Izraelu i na Bliskim Wschodzie

Został nam dany szczególny oręż w zabieganiu o dobrą przyszłość, nie tylko w wymiarze osobistego życia, ale także w trosce o dobrą przyszłość całych narodów. Tym niezwykłym orężem jest modlitwa. Każdy z nas może się stać wojownikiem w modlitwie, a wołanie płynące z serca, zgodne z pragnieniem Bożego serca, potrafi zmienić bieg historii nawet całego świata.

Prawdziwa modlitwa to ta, która wypływa z niebiańskiego tronu Boga Ojca, i przez Ducha Świętego jest wlewana do serc Jego dzieci. Jest ona współdziałaniem z Bogiem, w zgodzie z Jego planem dla świata. Za każdym razem gdy Pismo Święte odkrywa przed nami Boże zamierzenia, możemy uczestniczyć w ich realizacji. Osiągamy je w modlitwie, kiedy się oddajemy prowadzeniu Bożego Ducha ‑ a tym samym sprawiamy Mu radość. Stąd też jest potrzeba, abyśmy podczas modlitwy się skupili na Bożym Słowie, oraz otworzyli się na głos Ducha Świętego, i się modlili w autorytecie imienia Jezus.

Imię, które jest ponad wszystko

Imię Jezus niesie w sobie autorytet i moc, dzięki którym nasze modlitwy przynoszą rezultaty. Istotne jest, by posiadać nie tylko mądrość i umiejętność rozpoznania, o co się modlić, lecz także wiedzieć, jak się modlić, aby nasze prośby zostały wysłuchane. Pan Jezus powiedział: Dany mi jest wszelki autorytet na niebie i na ziemi (Ew. Mat. 28:17), oraz Ja was wybrałem i przeznaczyłem (…), by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam. (Ew. Jana 15:16) Tak więc kiedy się modlimy, zapraszamy Boże Królestwo w naszą ziemską rzeczywistość, oczekując wypełnienia się nie naszej woli, lecz woli Ojca! Apostoł Jan potwierdził to w swoim liście, w którym napisał, że jeśli prosimy o coś według jego woli, wysłuchuje nas, a jeżeli wiemy, że nas wysłuchuje, o co go prosimy, wiemy też, że otrzymaliśmy już od niego to, o co prosiliśmy. (1 Jana 5:14‑15).

Innymi słowy modląc się, manifestujemy na ziemi moc i autorytet samego Boga! Modlitwa to broń z Nieba, mocna i święta, którą posługiwać się mogą osoby oddane Panu Jezusowi i prowadzone Jego Duchem. Kiedy naszym priorytetem jest zabieganie o Boże Królestwo, poruszanie się w jego sprawiedliwości, poznawanie Boga, wtedy możemy oczekiwać spełnienia naszych pragnień, zgodnych z Jego wolą. (Ew. Mat. 6:33, Psalm 37:3‑4, Psalm 145:19). Bóg nagradza tych, którzy szczerym sercem Go szukają, gdyż wie, czego potrzebujemy. (List do Hebr. 11:6, Ew. Mat. 6:8).

Władca narodów

Bożą obietnicą, daną królowi Dawidowi, była zapowiedź męskiego potomka, który odziedziczy tron, i już na zawsze będzie władał całą ziemią. (Psalm 89:4‑5, 2 Sam. 7, Psalm 2). Obietnica ta wypełniła się w osobie Pana Jezusa. On przyszedł, aby zwyciężyć śmierć, piekło, grzech i szatana. On króluje nad narodami i jest Sędzią żywych i umarłych! Mając tę pewność, modlimy się o Izrael, Bliski Wschód, inne kraje, oraz ich przywódców, zwracając się do Władcy świata widzialnego i niewidzialnego.

Modląc się, manifestujemy na ziemi moc i autorytet samego Boga!

Ogrom zła, które narasta w naszym świecie, cierpienie i ból, wynikające z ataków terrorystycznych, wojen oraz głodu, przerażająca liczba mordowanych dzieci i niemowląt, nie uchodzi uwagi naszego Stwórcy! On zapewnia nas, że Jezus Król został wzbudzony z martwych, i w chwale zasiada na tronie w Niebie. Tam nie ma miejsca dla uzurpatorów żądnych przejęcia władzy i pozycji, jaką ma jedyny Boży Syn, Pan armii aniołów. Kiedy Król powróci na ziemię w swojej mocy i chwale, położy kres degradującej naturze człowieka, korupcji oraz przemocy, i ocali ludzkość przed całkowitym samozniszczeniem, a w miejsce zła zapanuje dobro.

Bóg Izraela obiecał również pełne Jego chwały zbawienie dla swojego wybranego narodu żydowskiego ze względu na zawarte z nim Przymierze Miłości. Po tym, jak Bóg sprowadził ich z czterech stron świata z powrotem do obiecanej im ziemi, da im nowe serce, i sprawi, że będą żyli, przestrzegając i wykonując Boże przykazania i prawa (Ks. Ezech. 36:24‑28). Izrael zostanie duchowo odnowiony i będzie zbawiony w danej mu przed wiekami ojczystej ziemi, do której ponownie został sprowadzony ze wszystkich ziem i narodów. Bóg obiecał wylać na nich dar upamiętania i pokuty (Ks. Zach.12:10, List do Rzym.11:26‑27).

Proście, a otrzymacie

Sam Jezus powiedział: Proście, a otrzymacie. Pamiętając o tych słowach, módlmy się zatem zgodnie z wolą Boga ukazaną nam w Jego Słowie. Wierzymy, że wierny i realny Bóg zbawi Izrael. Dzięki Niemu zapanuje pokój na Bliskim Wschodzie, a ostatecznie także na całym świecie, w narodach. Jezus Chrystus, jako sprawiedliwy Sędzia, rozprawi się ze złem i grzechem, gdyż do Niego należy pomsta. Wiemy, że On nagrodzi swoje dzieci, niejednokrotnie dzisiaj prześladowane, odrzucane, poniżane, a nawet zabijane. Do Jezusa powracającego na ten świat należy ostatnie słowo. Na Jego głos, przy zmartwychwstaniu otrzymamy nowe ciała i będziemy panować wspólnie z naszym Królem całą wieczność. Dlatego do końca naszych dni wołamy: przyjdź Królestwo Twoje i bądź wola Twoja! 

Patrząc na świat przez pryzmat tego, co się dzieje w Izraelu i na Bliskim Wschodzie

Módlmy się o Izrael i inne okoliczne narody, aby poznały prawdziwego Boga, oraz aby przyjęły łaskę upamiętania i pokuty.

  • Opierając się na wersetach z 62 rozdziału Księgi Izajasza, módlmy się o pokój i błogosławieństwo dla Izraela. Prośmy o Ducha łaski i błagania dla narodu żydowskiego, który przywiedzie ich do poznania jedynego Zbawiciela (Ks. Zach. 12:10, Dz. Ap. 5:31).
  • Módlmy się o właściwy rozwój stosunków pomiędzy państwami Bliskiego Wschodu i ich postawy względem Izraela (Ks. Izaj. 40:15‑17, Ks. Izaj. 41:10, Ks. Izaj. 54:17).
  • Módlmy się, aby Duch Święty zaprowadził sprawiedliwość i pokój we wszystkich narodach na Bliskim Wschodzie (Ks. Jer. 18:7‑8, 2 Kron. 7:14).
  • Módlmy się, aby Ewangelia rozkrzewiała się wśród narodów świata, wnosząc do zagubionych i złamanych ludzkich serc jedyny ratunek, którym jest Pan Jezus Chrystus (Ew. Mat. 24:14, Dz. Ap. 4:12, 23‑31).
Tłumaczenie: Agnieszka Haratyk